Tööintervjuudel on meestel võrreldes naistega enam kalduvust küsida kõrgemat palka, kui oli tema varasem töötasu.

- Naiste palgad on keskmisest madalamad kui meestel, mistõttu tajuvad nad ebaõiglast palka suurema probleemina.
- Foto: Pexels
Rahvusvaheline värbamisteenuste pakkuja Alma Career (CV.ee emafirma) korraldas uuringu üheksas Euroopa riigis (Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia, Põhja-Makedoonia, Tšehhi, Slovakkia, Eesti, Leedu, Läti), et selgitada välja enam kui 24 000 tööotsija hoiakud palgaläbirääkimiste teemal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui kandideerid uude töökohta, on sageli kõige raskem vastata palgaootuse küsimusele, sest sa ei taha valesti vastata, aga risk on paista kas ahne või hoopis vähenõudlik.
Turuanalüüs konkurentide tasusüsteemidest on suureks abiks
Kuidas luua hea töötasusüsteem ning millega sealjuures arvestada ja millest hoiduda - need on küsimused, mis tekitavad peavalu paljudele ettevõtetele. Lihtsustatult öeldes on olemas 3–4 eri tüüpi palgasüsteemi ja parim valik võib olla kombinatsioon neist.
Palkade avalikustamine ehk siis täpsemalt palgavahemike avalikustamine tuleb juba õige pea, sest Euroopa Liit ja liikmesriigid on nõnda otsustanud. Osa tööandjaid seda juba teevadki, olles teistele heaks eeskujuks. Tegemist on suure muudatusega nii tööandjatele kui töötajatele ning tasub mõelda, kuidas võtta sellest parim kõikide osapoolte jaoks.
Noored teenivad hetkel keskmiselt 1364 eurot kätte, mis tähendab, et nende soovitud palk jääb reaalsusele kõvasti alla.