Hüva nõu kandideerijale: too hariduse ja kogemuse kõrval välja ka oma inimlik pool
Tudengid hakkavad peagi otsima praktikakohti, sestap on hea aeg üle rääkida, et tööandjad ootavad üha enam nn pehmete oskuste esiletoomist, ütleb strateegiline personalipartner Liis Mullaste.
Tänane reaalsus on see, et tööotsijaid on turul väga palju ja enamikele konkurssidele kandideerib massiliselt soovijaid. Värbamise spetsialist annab nõu nii tööotsijale kui ka tööandjatele lähtudes emotsionaalsest intelligentsusest.
„Pikk töökogemus ei maksa tänapäeval vist mitte midagi!” olen sageli kuulnud sügava pettumusega immutatud mõru lauset nii karjäärinõu soovijatelt kui ka neilt, kes on pikka aega olnud tööotsingutel ja kahjuks tulemuseta. On see tuttav kogemus ja tunne ka sulle? Kandideerimise teemat selles artiklis põhjalikumalt uurimegi.
Kui juht ei ole töötajate kaasamisel strateegiline ning teadlik, kes siis veel peaks olema, küsib kaubandus-tööstuskoja teenuste direktor Piret Potisepp.
Minu enam kui 15 aastat kogemust tööturul näitab, et paljudel erialaselt tarkadel ja võimekatel inimestel puuduvad elementaarsed teadmised ja arusaam, milline on nende väärtus tööturul. See on ka üks põhilisi põhjusi, miks ennast alahinnatakse või ka vastupidi, hinnatakse ennast üle, kinnitab palgateadlikkuse koolitaja Irene Annus.
Kui hea palk oli töötajate esmane prioriteet veel kümme aastat tagasi, on see kiire palgakasvu ajastul saanud üha enam nö hügieenifaktoriks, kinnitab CVKeskus.ee Baltikumi turundustiimi juht Henry Auväärt.