Kui mehed soovivad tööd vahetades kätte saada 2500 eurot, siis naiste netopalga ootuse mediaan on 500 euro madalam ehk 2000 eurot, selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee küsitlusest.
Tööandjad peavad peagi hakkama täitma nõuet “sama töö eest võrdne tasu”. Valitsus plaanib vajalikud seadused vastu võtta juba novembriks, aga mida see tööandjale praktikas tähendab, selgitab Cuesta advokaadibüroo vandeadvokaat Valeria Arsjuta.
Täna, 17. veebruaril tähistatakse Eestis võrdse palga päeva. Naistel tuleb tänavu töötada meestega võrdse palga teenimiseks 33 päeva rohkem. Siiski on sooline palgalõhe Eestis aasta-aastalt vähenenud.
Palkade avalikustamine ehk siis täpsemalt palgavahemike avalikustamine tuleb juba õige pea, sest Euroopa Liit ja liikmesriigid on nõnda otsustanud. Osa tööandjaid seda juba teevadki, olles teistele heaks eeskujuks. Tegemist on suure muudatusega nii tööandjatele kui töötajatele ning tasub mõelda, kuidas võtta sellest parim kõikide osapoolte jaoks.
Töötada aastas 27 tööpäeva lihtsalt selleks, et võtta iga päev tass kohvi koogiga – kulutuste ümberarvutamine töötundideks aitab leida kohad, mis takistavad jõuda finantsvabaduse või varase pensionini.
Uue aasta esimene „Töö ja palk“ keskendub majanduse hetkeolukorrale ja oma signatuurteemadele: juttu tulebki tööst ja palgast. Tööpoolt avab saates CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler, palgateemadel aitab selgust luua Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.