Margit Pugal: puhkuse planeerija hüva nõu. “Kui tööle naastes ei mäleta oma arvuti parooli, oli hea puhkus”
Töölepingu seadus ütleb, et puhkuste ajakavad tuleb ära teha hiljemalt 31. märtsiks. SEB Panga personali ja koolituse divisjoni direktor Margit Pugal tuletab meelde, millega on tark arvestada puhkuse võtmisel ja planeerimisel.
SEB Panga personali ja koolituse divisjoni direktor Margit Pugal
Foto: Erakogu
„Erinevates organisatsioonides võib puhkuste planeerimine ja kasutamine olla paindlikum kui teistes. Sellegipoolest soovitan aasta esimeses kvartalis mõelda läbi terve aasta puhkuste plaan. See ei ole ainult formaalne nõue, vaid tagab ka organisatsiooni töö sujuva korraldamise ning nii töötaja kui ka tööandja soovide ja vajadustega arvestamise,“ selgitab Pugal.
Aasta alguses on tööandjal aeg üle kontrollida oma töötajate puhkuste jäägid. Tuletame meelde põhipuhkuse tekkimise, kasutamise ja aegumise põhitõed ning millal võib rahas hüvitada kasutamata puhkusepäevad.
Sinu tööandjal on õigus kehtestada ühepoolselt puhkuste ajakava, võttes sealjuures arvesse töötaja mõistlikke soove. Ajakava koostamata jätmine võib panna tööandja keerulisse olukorda.
Siiani kehtis kord, et puhkusetasu tuleb välja maksta puhkusele eelneval või puhkuse kasutamise kuu palgapäeval. Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve selgitas äsjasel tööõiguse seminaril, miks ja kelle huvides muudeti puhkusetasu maksmise korda.