• 21.10.24, 08:00

Koda päästmas tööandjaid kohtutäiturite võlanõuete laviinist

Kaubandus-tööstuskoda tegi justiitsministeeriumile ettepaneku vähendada kohtutäiturite võlanõuetega seotud koormust ja kulusid ettevõtetel, sest aja sääst oleks sadades tuhandetes töötundides ning väheneksid ka kulud.
Koda päästmas tööandjaid kohtutäiturite võlanõuete laviinist
  • Foto: Andras Kralla
Probleemi lahendamine hoiaks aastas kokku tööandjate aega kümnete kui mitte sadade tuhandete töötundide võrra ning vähendaks kulusid.
Kui kohtutäitur saadab tööandjale võlgnikust töötaja sissetuleku arestimise akti ehk töötasu arestimise akti, siis kaasneb sellega tööandjale mitmeid kohustusi ja kulusid, mis ei ole seotud tööandja põhitööga.
Konverentsil “Raamatupidajate energiapäev 2024“ teeb advokaadibüroo Hedman advokaat Kaire Sepper ettekande“TÄITEMENETLUS: ühtse täitmisregistri kasutamine ja võimalused“, kus ta tutvustab uut täitmisegistrit ja annab nõu, kuidas täitemenetluse võlgade ja võlglaste haldusega seotud närvesööv osa tööst muutub lihtsamaks ja kiiremaks.
Koha saalis saad kindlustada SIIN.
Haara kolleegid kaasa ja taga korralik energialaeng kogu meeskonnale eriti hea hinnaga!

Töötasu arestimisega kaasneb tööandjale suur koormus

Esiteks peab tööandja (enamasti raamatupidajad) tutvuma töötasu arestimise aktiga ning saama selle sisust aru. Selle hulka kuulub näiteks taustainfo kogumine seadusest või muust allikast, suhtlus töökaaslaste ja kohtutäituriga.
Kui tegemist on ettevõtjaga, kel puudub ses osas varasem kogemus, võib teemast arusaamine võtta oluliselt rohkem aega. Ajakulu on seda suurem, kui tööandja saab ühe töötaja kohta mitu arestimise akti erinevatelt kohtutäituritelt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele