Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuidas küsida 2020. aastal palgalisa
Eesti töötajate töökoormus on töökäte puuduse tõttu kasvanud ja tööturul valitsevate trendide valguses mõtlevad paljud töötajad palgatõusust. Kuidas astuda palgaläbirääkimistesse siis, kui tööandja ise initsiatiivi ei näita?
Põhipalkasid plaanib lähema kuue kuu jooksul tõsta 43% tööandjatest ja 22% ei ole veel palgatõusu üle otsustanud. Viimase poole aasta jooksul oli juba põhipalkasid tõstnud 44% uuringus osalenud organisatsioonidest. Viiendik (21%) organisatsioonidest ei ole põhipalkasid muutnud ega plaani seda ka teha, selgus Palgainfo Agentuuri ja Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee korraldatud Eesti tööandjate küsitlusest.
Kõrgemat palka saavad töötajad on motiveeritumad, organisatsioonile lojaalsemad ning vahetavad väiksema tõenäosusega töökohta, kinnitab Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder Äripäeva raadio saates “Töö ja palk”.
Tööandja maksab töötajale töötasu üks kord kuus, kui tasu maksmiseks ei ole kokku lepitud lühemat tähtaega. Kui palgapäev satub riigipühale või puhkepäevale, loetakse palgapäev saabunuks riigipühale või puhkepäevale eelneval tööpäeval.
Töötasuvestlused on võimalus pühendumuse ja paremate suhete kasvatamiseks töötajatega. Keerutamiste aeg töötasu ümber on möödas. Töötajad on avatumad oma palga teemal arutama ja neil on varasemast enam võimalusi võrrelda oma tööandja tasustamise praktikaid teiste ettevõtetega.