Töötajate tasustamise küsimused kaugtööl sõnastas juba 1995. aastal Scott Adams Dilberti koomiksis. Dilbertil oli kaugtööl olles eetiline küsimus, kas ta võlgneb tööandjale kaheksa viljakat töötundi või teeb lihtsalt need kaks, mis kontoriski. Samad küsimused tekivad ka tööandjal, kui ta annab töötajatele rohkem iseseisvust oma tööaja ja koha korraldamisel.

- Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder
Vaba aeg võib olla võimas motivaator ja töötajad võivad selle nimel end palju kiiremini liigutada. Kui nad leiavad endale töötamise koha, kus saavad segamatult keskenduda, võib tulemuslikkus kasvada veelgi enam, vahest lausa mitu korda. Kas on õiglane, kui töötaja teeb sama töö ära kodus kahe tunniga, mida ta teeks kontoris kaheksa tundi, aga palka saab ikka sama palju? Lisaks on tal kuus vaba tundi päevas. Kas peaks tal koormust suurendama või palka vähendama?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu ja OECD riikides kolmandat korda läbi viidud teadusuuring näitas, et tööhõive paindlikkuse indeksi järgi on Eesti Balti riikidest kõige kehvemas seisus, kuid majandusekspertide hinnangul annavad koroonakriisi käigus rakendatavad lahendused võimaluse tööhõive paindlikkuse ja töötajate kaitse parendamiseks.
Mitmed tööandjad on seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga suunanud kas kõik või osa töötajatest tegema kaugtööd. Kaugtöö võimaldamine vähendab kindlasti viirustesse nakatumise ohtu, kuid tõstatab omakorda küsimuse - kes vastutab kaugtöökohas töötaja turvalisuse eest, kirjutab Grant Thornton Balticu õigusnõustaja Kärolin Rohumäe.